Ogłoszenia Warszawa na Z57.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Warszawa i okolic!

Ryanair w Modlinie. Chce zapłacić za rozbudowę lotniska. „Możemy wzrosnąć do 6 mln pasażerów, ale jesteśmy blokowani”

2023-02-07 10:58:00

Szef Ryanaira przedstawił wielkie plany dotyczące portu w Modlinie. Chce sfinansować rozbudowę lotniska, a potem obsługiwać tam nawet 6 milionów pasażerów. Jak twierdzi, rozwój jego linii w tym miejscu jest obecnie blokowany. Dlatego nowe połączenia otwiera "ze smutkiem" na lotnisku Chopina.


Obwodnica Grodziska Mazowieckiego otwarta. Miesiąc przed terminem. „Oddech dla miasta”

2023-02-07 09:40:00

Nowa obwodnica na Mazowszu ma 7 kilometrów. Kosztowała 162 mln zł. Grodzisk Mazowiecki, od lat „rozjeżdżany” przez TIR-y, wyprowadza ruch z centrum. Prace nad inwestycją zakończono na miesiąc przed terminem kontraktowym. Zastosowano też nowatorską metodę.


Patelnia przy metrze antywizytówką Warszawy. "Brud, syf, kiła i mogiła". Mieszkańcy wstydzą się tego miejsca. Czy miasto je naprawi?

2023-02-07 09:18:00

Najgorsze miejsce w Warszawie, zdominowane przez bezdomnych, różnej maści agitatorów albo krzykaczy - tak mówią o "patelni" mieszkańcy stolicy. To jedno z najbardziej ruchliwych miejsc w całym mieście, zna je każdy, a bardzo rzadko usłyszymy o nim pozytywne opinie. Plany na zmiany są, chociaż bardzo wstępne. Powinna być tutaj wizytówka stolicy, a jest wielki bałagan.


Miasta na Mazowszu z najtańszymi mieszkaniami. Tam m2 kosztuje nieco ponad 2000 zł. Gdzie warto kupić nieruchomość?

2023-02-06 10:18:00

W tych miastach na Mazowszu najtaniej kupisz mieszkanie na rynku wtórnym. Na podstawie danych z Głównego Urzędu Statystycznego powstał ranking miast w Polsce z najlepszymi cenami mieszkań na rynku wtórnym. Dane zebrał i zestawił portal Polskawliczbach.pl. Jak w tym zestawieniu wypada Mazowsze? Przeanalizowaliśmy cennik. Wybraliśmy TOP 12 miast, w których najtaniej kupicie mieszkanie. Sprawdziliśmy też, ile czasu zajmuje podróż samochodem z Warszawy do tych miast. Kliknij w zdjęcie, aby przejść do rankingu.


Prawie jak w serialu "Breaking Bad". Policja zlikwidowała laboratorium mefedronu. Dwóm "chemikom" grozi 15 lat pozbawienia wolności

2023-02-06 10:02:00

Policjanci namierzyli nielegalne laboratorium, w którym wytwarzano substancję psychotropową 4-MMC (mefedron). Podczas akcji mundurowi zatrzymali dwóch "chemików". Mężczyznom grozi kara do piętnastu lat pozbawienia wolności. Okoliczności śledztwa wyjaśnia Prokuratura Regionalna w Gdańsku.


Remont Dworca Zachodniego w Warszawie. Niezwykłe znalezisko podczas prac. Odkopano części pieca kaflowego z XVIII wieku

2023-02-06 09:41:00

Pracownicy remontujący Dworzec Zachodni dokonali wyjątkowego odkrycia. Podczas prac, tamtejsza ekipa odkopała części pieca kaflowego, który jak wskazuje Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, pochodzi prawdopodobnie z XVIII wieku. Obiekty zostały zabezpieczone, wkrótce rozpoczną się ich wnikliwe badania.


Marki. Atak nożownika w supermarkecie. Mężczyzna, który groził kasjerce i ranił dwie osoby jest w rękach policji

2023-02-06 08:22:00

Policja zatrzymała mężczyznę, który w miniony piątek wszedł do supermarketu znajdującego się przy ul. Piłsudskiego w podwarszawskich Markach, zażądał od kasjerki wydania pieniędzy i ranił nożem dwóch klientów. 37-latek najprawdopodobniej usłyszy dziś zarzuty.


Bezmyślny kierowca na drodze pod Warszawą. Dzięki temu nagraniu odpowie przed sądem. "Tak wygląda agresja na ulicach"

2023-02-06 08:19:00

Funkcjonariusze policji w Piasecznie opublikowali film z lekkomyślnym kierowcą w roli głównej. 43-latek prowadził osobową skodę, wyprzedził ciężarówkę z naczepą, zjechał na jej pas i gwałtowanie zahamował doprowadzając do kolizji. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego dalszym losem zajmie się grójecki sąd.


Nowy mieszkaniec warszawskiego ZOO. Żółwik gatunku zagrożonego wyginięciem przyszedł na świat po około trzymiesięcznej inkubacji

2023-02-05 10:44:00

Na terenie stołecznego ZOO przyszedł na świat żółwik wężoszyi McCorda. Pracownicy ogrodu przekazali, że w 2000 roku gatunek ten został wpisany do Czerwonej Księgi IUCN na listę "krytycznie zagrożonych wyginięciem". Zwierzątko urodziło się w czwartek 19 stycznia, po około trzymiesięcznej inkubacji.


Agresywny kierowca na drodze pod Warszawą. Dzięki temu nagraniu odpowie przed sądem. "Tak wygląda agresja na ulicach"

2023-02-05 10:12:00

Funkcjonariusze policji w Piasecznie opublikowali film z lekkomyślnym kierowcą w roli głównej. 43-latek prowadził osobową skodę, wyprzedził ciężarówkę z naczepą, zjechał na jej pas i gwałtowanie zahamował doprowadzając do kolizji. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego dalszym losem zajmie się grójecki sąd.