Ogłoszenia Warszawa na Z57.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Warszawa i okolic!

Masz to na prawie jazdy? Możesz mieć kłopoty przy kontroli

2019-10-16 11:51:00

Prawo jazdy to dokument potwierdzający nasze uprawnienia do prowadzenia pojazdów, ale oprócz naszych danych oraz tego, jakie pojazdy możemy prowadzić, zawiera także inne informacje. Na rewersie prawa jazdy, w dolnej części tabeli, wiele osób ma wpisane pewne liczby. Najczęściej są to 71 albo 01, ale zdarzają się też inne, a jest ich kilkadziesiąt. Warto wiedzieć, co oznaczają, ponieważ w razie kontroli drogowej możemy mieć poważne problemy - wszystkie kody na prawie jazdy są bowiem pewną informacją na nasz temat.


Syrenka Picassa na Woli już gotowa! Można podziwiać odwzorowany szkic mistrza [ZDJĘCIA]

2019-10-16 11:19:00

Już jest! Syrenka Picassa wróciła na ścianę wolskiego mieszkania. Odświeżona wersja zapomnianego dzieła hiszpańskiego malarza została zaprezentowana warszawiakom. Szczegóły w artykule poniżej.


Metro, Warszawa. Mieszkańcy krytykują parkingi rowerowe przy nowych stacjach metra. "Zostawić rower na Szwedzkiej? Nigdy!"

2019-10-16 11:15:00

Parkingi rowerowe, Warszawa. Zakończył się montaż stojaków rowerowych przy nowych stacjach metra. - Parkingi rowerowe są już we wszystkich trzech lokalizacjach - poinformował Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej. Ku zaskoczeniu, wiadomość ta wywołała lawinę krytyki ze strony warszawiaków, którzy pytają, dlaczego miasto inwestuje w stojaki, a nie w parkingi samochodowe P+R. Dalsza część informacji poniżej.


Jabłko na odchudzanie, koncentrację, nadciśnienie i nie tylko

2019-10-16 11:11:00

Jesień oznacza sezon na pyszną polską dynię, śliwki i.. jabłka. Dowiedz się, na jakie schorzenia pomagają te przepyszne owoce i dlaczego warto sięgać po nie nawet codziennie!


Parujące szyby, zamarznięty zamek, brzydki zapach w samochodzie? Zobacz najlepsze patenty na codzienne problemy kierowców

2019-10-15 10:00:00

Dla jednych samochód to oczko w głowie, dla innych – drugi dom, jeszcze inni korzystają z niego bez zbędnych emocji. Tak czy siak, w codziennym użytkowaniu auta możemy natrafić na pewne problemy. Ich rozwiązanie wcale nie musi być drogie, trudne i niemożliwe. Nie wierzysz? Zobacz najlepsze patenty na częste problemy kierowców. Jak mogłeś żyć, nie znając ich?


Przewóz rowerów w komunikacji miejskiej to fikcja? Decydujący głos ma kierowca

2019-10-15 06:13:00

Pani Ewelina wsiadła do autobusu transportując zepsuty rower. Jak twierdzi, zastosowała się do regulaminu ZTM i upewniła się, że jednoślad nikomu nie przeszkadza. Mimo to, bardzo szybko została wyproszona z pojazdu. Nie pomogło nawet to, że wstawili się za nią pasażerowie. Czy kierowca mógł odmówić pani Ewelinie? Teoretycznie tak, jest jednak kilka "ale". Dalsza część tekstu poniżej.


Warszawskie biura marzeń. W tych miejscach chciałby pracować każdy z nas. Biurowe Oscary rozdane [ZDJĘCIA]

2019-10-15 06:12:00

Biurowe Oscary - tak nazywane są nagrody wręczane najciekawiej zaaranżowanym przestrzeniom biurowym w Polsce. W tym roku wręczono je po raz trzeci i wyłoniono piętnaście kreatywnych projektów oraz wyróżniono pięć polskich biur. Wśród zwycięzców znalazły się także miejsca pracy z Warszawy.


Najważniejsze wydarzenia w Warszawie. Targi, festiwale i imprezy, na które czekamy cały rok

2019-10-15 06:12:00

W Warszawie dzieje się dużo - to tu grają koncerty największe światowe gwiazdy, a każdego roku imprez przybywa. Wiele z nich na stałe już wpisało się w kalendarz każdego warszawiaka. Jakie są najważniejsze cykliczne wydarzenia kulturalne w Warszawie? Na co czekamy każdego roku? Przygotowaliśmy listę najciekawszych imprez, targów i festiwali, które przegapić po prostu wstyd. Kliknij w zdjęcie, aby przejść do tekstu.


Warszawa. Korepetycje z angielskiego są u nas dwa razy droższe niż w innych miastach

2019-10-14 11:50:00

Warszawa. Korepetycje z angielskiego są u nas dwa razy droższe niż w innych miastach - tak wynika z raportu przeprowadzonego przez jedną ze szkół nauki języka. Na dodatkową formę nauki decyduje się większość uczniów. Ile trzeba zapłacić za lekcje prywatne?


W tym miejscu serwisują Pendolino. Zajrzeliśmy do „garażu” firmy Alstom na Olszynce Grochowskiej

2019-10-14 11:49:00

W sporej hali na Olszynce Grochowskiej mieści się „centrum Pendolino”. Każdy pociąg odwiedza je raz na osiem dni. Stąd monitorowane są także trasy, usterki oraz wszystkie dodatkowe informacje na temat Pendolino. Udało nam się zajrzeć do środka Warsztatu Utrzymania Technicznego firmy Alstom.