Ogłoszenia Warszawa na Z57.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Warszawa i okolic!

Bazar Olimpia jak ogromne wysypisko śmieci. "Nikt nie sprząta bałaganu po niedzielnym handlowaniu"

2019-04-17 07:17:00

Bazar Olimpia, Warszawa. Mieszkańcy warszawskiej Woli po raz kolejny alarmują, że teren po niedzielnym handlowaniu na Bazarze Olimpia zamienia się w wielkie wysypisko śmieci. Dalsza część artykułu poniżej.


"Potrzebna krew B Rh-. Kontakt Marzena Czyż". To fałszywy łańcuszek, nie dajcie się nabrać!

2019-04-16 11:53:00

W sieci pojawia się apel o potrzebnej krwi "B Rh-", niektórzy także dostają SMS-a z prośbą o udostępnianie apelu. To niestety fałszywy łańcuszek.


Z jakich zabytków i relikwii słynie Katedra Notre Dame?

2019-04-16 10:27:00

Informacja o pożarze w Katedrze Notre Dame poruszyła nie tylko Francuzów, ale i cały świat. Katedra Notre Dame to jeden z najsłynniejszych zabytków na świecie. W świadomości wielu osób ta gotycka świątynia nierozerwalnie wiąże się z powieścią Victora Hugo pt. "Katedra Najświętszej Marii Panny w Paryżu", znana szerzej pod uproszczonym tytułem "Dzwonnik z Notre-Dame". To, co skrywa w sobie paryska świątynia jest równie wyjątkowe, na szczęście część najważniejszych przedmiotów udało się uratować przed zniszczeniem w pożarze.


Katedra, która niejedno widziała. Znasz te fakty?

2019-04-16 10:04:00

Katedra Notre Dame to - jak powiedział prezydent Macron - symbol tożsamości dla Francuzów. I zapewne nie tylko dla nich Notre Dame ma wymiar symboliczny. To katedra, która niejedno widziała. Poznaj garść niesamowitych faktów na kolejnych slajdach galerii.


10 niezawodnych sposobów na piękne i gładkie stopy

2019-04-16 09:26:00

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim noszenie przewiewnych ubrań i butów odsłaniających stopy, do których, niestety, porą zimową rzadko przywiązujemy należytą uwagę. Wiosna to najlepszy czas, żeby zadbać o swoje stopy i zdążyć przed latem. Jest to ważne, ponieważ estetyczny wygląd stóp może poprawić naszą samoocenę, a nawet samopoczucie. Poza tym sucha skóra i zrogowaciały naskórek na stopach nie poprawi ich wyglądu (nawet jeśli założymy piękne sandały znanej marki). Warto zadbać o kompleksową pielęgnację i skorzystać zarówno z domowych, jak i kosmetycznych sposobów na piękne stopy!


Darmowe czipowanie psów i kotów oraz bezpłatna sterylizacja i kastracja. Gdzie przyprowadzić pupila na zabieg? [LISTA MIEJSC]

2019-04-15 11:19:00

Ruszył kolejny sezon bezpłatnego czipowania psów i kotów oraz darmowej sterylizacji i kastracji. Mieszkańcy Warszawy mogą przyprowadzić swojego pupila na zabieg aż do 29 punktów weterynaryjnych. Akcja potrwa do 13 grudnia. Szczegóły w artykule poniżej.


Rowerzyści ważniejsi od rodziców z dziećmi? Konflikt między pieszymi i cyklistami. Warszawiacy podzieleni

2019-04-15 11:18:00

Przed nami coraz cieplejsze dni. Oznacza to, że na drogach zacznie pojawiać się coraz więcej rowerzystów. Niestety, rozpoczęcie sezonu aktywności na świeżym powietrzu to jednocześnie moment, kiedy u kierowców i pieszych pojawia się irytacja, bowiem muszą oni na nowo przyzwyczajać się do obecności cyklistów. A ci nie zawsze ułatwiają im to zadanie - często zbyt szybko jeżdżą po mieście lub wymuszają pierwszeństwo... Do listy spięć można teraz także dopisać sytuację, gdy chodnik przecięty jest przez ścieżkę rowerową, ale nie ma przejścia dla pieszych. Kto w tym momencie ma pierwszeństwo? Zdania są podzielone. Szczegóły w artykule poniżej.


Wawer chce być ekologiczny. Dzielnica będzie korzystać z odnawialnych źródeł energii

2019-04-15 11:14:00

Wawer stawia na ekologiczność. W dzielnicy powstaną kolejne stacje do ładowania samochodów elektrycznych, a szkoły zostaną wyposażone w instalacje fotowoltaiczne. Wszystko to w ramach powołanego Wawerskiego Klastra Energii. Dalsza część artykułu poniżej.


Parkowanie Warszawa. Straż Miejska idzie na wojnę z kierowcami. Tysiące blokad na samochodach

2019-04-15 11:14:00

Parkowanie Warszawa. ZDM i straż miejska przez od połowy kontrolowały Strefę Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w poszukiwaniu nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Łącznie założyli ponad 1000 blokad. 2 kwietnia akcja została wznowiona. Szczegóły w artykule poniżej.


Bieg OSHEE 2019 [ZDJĘCIA uczestników cz.2]. Fotorelacja z biegu na 10 km w Warszawie

2019-04-14 11:59:00

Bieg Oshee 2019 - ZDJĘCIA. W ramach Orlen Warsaw Marathon odbywa się także bieg na 10 kilometrów. Zawodnicy startują na trasie, która biegnie przez prawobrzeżną i lewobrzeżną Warszawę. W tym artykule znajdziesz drugą część zdjęć z biegu na 10 km w Warszawie, 14 kwietnia. Biegłeś? Szukaj się na zdjęciach uczestnikóww galerii. Kliknij w zdjęcie, aby przejść dalej.