Ogłoszenia Warszawa na Z57.pl > Usługi i Firmy > Pozostałe usługi > Skuteczny Detoks w Ośrodku Nefo-Detoks Bydgoszcz

Archiwalne: Skuteczny Detoks w Ośrodku Nefo-Detoks Bydgoszcz

17.01.2021


Przed właściwą terapią uzależnienia od środków psychoaktywnych możliwa jest detoksykacja organizmu. Detoksykacja prowadzona jest pod nadzorem lekarza specjalisty a pacjent jest pod całodobową kontrolą. Czas trwania procesu detoksykacji uzależniony jest od stopnia nasilenia objawów Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego (AZA):
Detoksykacja tradycyjna – od 6 do 10 dób,
detoksykacja krótka, przyśpieszona – od 3 do 5 dób,
detoksykacja ultrakrótka do 3 dni.
W rozwoju uzależnienia i systematycznego przyjmowania substancji dochodzi do zmiany aktywności ośrodkowego układu nerwowego. Mózg dostosowuje się do funkcjonowania w sytuacji stałej obecności tej substancji (alkoholu, narkotyku). W wyniku jej braku lub znacznego obniżenia w organizmie dochodzi do objawów zespołu abstynencyjnego i silnego pragnienia przyjęcia substancji o takim samym bądź podobnym działaniu celem złagodzenia nieprzyjemnych objawów.
Objawy zespołu abstynencyjnego najczęściej występują, w przypadku alkoholu, w przeciągu 6 do 24 godzin po zaprzestaniu picia, kiedy to poziom alkoholu we krwi spada lecz nie jest obniżony do zera.
Proces detoksykacji wpływa na łagodzenie zespołu abstynencyjnego i w/w objawów. Głównym celem leczenia detoksykacyjnego jest: usunięcie uzależnienia fizjologicznego, złagodzenie a w konsekwencji eliminacja objawów abstynencyjnych. Daje możliwość zaangażowania pacjenta w dalszy proces terapeutyczny.

Detoksykacja to pierwszy krok do leczenia uzależnienia.